Şu an Virginia ilinden bağlantı kurmaktasın. Bulduğunuz il içinde firma aramak için burayı tıklayın.

whatsapp +905510844758

 

FiRMA EKLE FiRMA GiRiŞi E-POSTA GiRiŞi

 Finans Haberleri

SPK, 42 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin yapılmasına karar verdi.

 

Kripto para piyasaları Fed'in faiz artırımı hamlesi ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarıyla düşüşe geçti. Bitcoin yüzde 5'e yakın geriledi.

 

Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan, Fed'in faiz artırımına paralel olarak 25 baz puanlık artış yaptı.

 

Güne hafif düşüşle başlayan ABD borsaları Fed'in faiz kararı sonrasında ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarına paralel olarak satıcılı seyrini hızlandırdı.

 

ABD bankacılık sisteminde uzun süre sonra iki banka iflas etti. Silicon Valley Bank ve Signature Bank'ın iflasıyla başlayan belirsizliğe bir ışık da ABD Hazine Bakanı Janet Yellen yaktı. Yellen sigortasız tüm banka mevduatlarını sigortalamayı düşünmediklerini, büyük mevduat çıkışlarının olabileceğini belirtti.

 

Fed, faizi 25 baz puan artırarak yüzde 4,75'ten yüzde 5'e yükseltti. Fed Başkanı Jerome Powell, yüzde 2'lik enflasyon hedefini tutturacaklarını söyledi ve bunun için gerekirse farklı yöntemlerle ilerlenebileceği mesajını verdi. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's ise Fed'den bu yıl iki defa daha faiz artırımı beklediğini açıkladı.

 

Fed faizi beklentilere paralel olarak 25 baz puan artırdı. Fed'in bu faiz adımıyla birlikte küresel döviz piyasaları ve emtialarda hareketlilik yaşandı. Uzmanlar Fed'in söylem değiştirdiğini ve güvercin yaklaşımda olduğunu belirtti.

 

Fed'in faizi ihtiyatlı olarak 25 baz puan artırmasıyla birlikte dolar tarafında güç kaybı ortaya çıktı. Euro, dolar karşısında güç kazandı.

 

Altın fiyatları Fed'in faiz hızını azaltmasıyla birlikte güçlenmeye başladı.

 

ABD Merkez Bankası Fed faizi 25 baz puan artırarak yüzde 5'e çıkardı. Fed yaptığı açıklamada güvercin ton kullanırken önümüzdeki döneme dair faiz artırımının daha ılımlı devam edeceğinin sinyalini verdi.

 

Borsa İstanbul günü yüzde 1,92 oranında primle 5001 puandan tamamladı.

 

ABD Merkez Bankası Fed faize ilişkin kararını bugün açıklayacak. Küresel piyasalar Fed'e odaklanırken faiz artırım hızında düşüş bekleniyor.

 

  Haber verileri http://bigpara.hurriyet.com.tr/ adresinden alınmaktadır.

 

Hakkımızda Gizlilik Politikası Üyelik Sözleşmesi Satış Sözleşmesi Kullanım Koşulları

İletişim

Çerez Politikası

İptal ve İade Koşulları